BLOG

Czujesz, że już najwyższa pora na zmiany? Coach będzie dla Ciebie nieocenionym wsparciem.

Od jakiegoś czasu czujesz, że potrzebujesz zmiany w swoim życiu. Może chodzi o jakiś problem, którego od wielu miesięcy, a może i lat nie udało Ci się rozwiązać? A może coś poprawić, udoskonalić, wejść na wyższy level? Cokolwiek to będzie, nie musisz działać w pojedynkę. To świetny czas, by skorzystać z coachingu Prosperity.

czytaj więcej »


Dla kogo jest coaching?

Pozwólcie, że zacznę od wyjaśnienia pojęcia coaching, które niestety zbyt często mylone jest z innymi dziedzinami takimi jak mentoring, doradztwo, czy psychoterapia. Pojęcie coaching sformułowane zostało przez Tima Gallweya. W książce The Inner Game of Tenis stwierdził on, że najskuteczniejszą metodą wsparcia sportowca jest zadawanie mu odpowiednich pytań, które umożliwią mu sięganie do własnych zasobów i doświadczeń. W biznesie natomiast pojęcie coaching użył po raz pierwszy Sir John Whitmore, uczeń Gallweya stojący dziś na czele firmy doradczej Performance Consultants. Coaching to nic innego jak pomoc udzielona klientowi w dokonywanych przez niego zmianach, podejmowanych działaniach, które prowadzą do realizacji celów, wspierają w dążeniu do szczęścia, równowagi życiowej, wiary w siebie i odwagi. Coaching to proces oparty na wzajemnym zaufaniu i otwartości.

czytaj więcej »


Zanim wybierzesz coacha

W czasie, gdy piszę tą treść zawód coacha nie jest w Polsce uregulowany prawnie. Co prawda są już podejmowane działania, by zmienić ten stan rzeczy (m.in. przez Izbę Coachingu) jednak póki co nie istnieją żadne regulacje w tym zakresie. Nie oznacza to na szczęście, że każdy, kto nazywa siebie coachem rzeczywiście nim jest. Jeśli nawet dana osoba określająca się mianem coacha spełnia pewne konieczne warunki, o których piszę poniżej, to i tak na wzór uregulowanych prawnie zawodów (jak lekarz, mechanik, hydraulik itd.) pozostaje kwestia wyboru prawdziwego fachowca znającego się na wykonywanym zawodzie, a nie tylko posiadającego odpowiednie uprawnienia. Stąd tak ważne jest, by zanim podejmiemy decyzję o współpracy z danym coachem, podjąć wysiłek zweryfikowania jego kwalifikacji, doświadczenia zawodowego, referencji itd. 

czytaj więcej »


Umów się ze mną na bezpłatne spotkanie wstępne!

Napisz lub zadzwoń, by zrobić pierwszy krok w kierunku życia o jakim od dawna marzysz : )

Spotkając się ze mną niczym nie ryzykujesz, a dajesz sobie szansę na sprawdzenie, czy coaching jest tym czego dziś potrzebujesz. Czekam na Ciebie :)

Pracuję na terenie woj. mazowieckiego

iwanczyk.grzegorz@gmail.com

+48 663 180 398