Blog – coaching, kariera, rozwój

Bezpłatne spotkanie wstępne

Jak napisać wyróżniające się CV?

Pamiętaj, że cel CV to zainteresowanie pracodawcy Twoją osobą i przekonanie go, że jesteś odpowiednim kandydatem. Dlatego też starannie dostosuj każde CV do konkretnej oferty pracy. Miej na uwadze podkreślenie aspektów Twojego doświadczenia i umiejętności, które wydaje się, że są dla niej istotne.

Co daje doradztwo zawodowe?

Mając na uwadze sukces w karierze, pamiętaj, że w dzisiejszym dynamicznym świecie zawodowym, gdzie rynek pracy staje się coraz bardziej konkurencyjny, korzystanie z usług doradztwa zawodowego może być kluczowym czynnikiem. Stąd też dla osiągnięcia swoich celów zawodowych wybierz właściwego doradcę.

Dla kogo jest coaching?

Pozwólcie, że ze względu na moje doświadczenia, zacznę od wyjaśnienia pojęcia coaching.  Okazuje się, że zbyt często mylone jest ono z innymi dziedzinami takimi jak mentoring, doradztwo, czy psychoterapia. Warto zauważyć, że pojęcie coaching sformułowane zostało przez Tima Gallweya.

Jak wybrać coacha?

Warto miec na uwadze, że w czasie, gdy piszę tą treść zawód coacha nie jest w Polsce uregulowany prawnie. Co prawda są już podejmowane działania, by zmienić ten stan rzeczy (m.in. przez Izbę Coachingu), jednak póki co nie istnieją żadne regulacje w tym zakresie.

Pewność siebie

Pewność siebie to jedna z najważniejszych cech, która może wpłynąć na nasze życie zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej. To zdolność do ufania swoim umiejętnościom, przekonaniom i wartościom, bez względu na sytuację.

Toksyczny związek

Toksyczne związki mogą przyjmować różne formy – od romantycznych partnerstw, przez relacje rodzinne, po przyjaźnie i relacje zawodowe. Mogą one mieć poważny wpływ na nasze zdrowie psychiczne, emocjonalne i fizyczne lub wpływać na różnego rodzaju uzależnienie. W tym artykule przyjrzymy się, czym charakteryzują się toksyczne związki, jak je rozpoznać oraz jak uwolnić się od takiej destrukcyjnej dynamiki.

Czym skutkuje niska samoocena i jak sobie radzić?

Niska samoocena to stan, w którym osoba ma negatywny lub zaniżony obraz samego siebie. Może to prowadzić do wielu problemów emocjonalnych i społecznych, w tym depresji, lęków i trudności w relacjach interpersonalnych. Niska samoocena powiązana jest z niskim poczuciem własnej wartości, brakiem wiary w siebie, samoakceptacji. Sprawdź, dowiedz się, czy terapia, psycholog są Ci niezbędni. Czy może radzisz sobie sam coraz lepiej z objawami niskiej samooceny.

Jak wyznaczać cele? Sprawdzona metoda wyznaczania celów zawodowych i osobistych.

Brian Tracy twierdzi, że już samo wypisanie celów sprawia, że część z nich zostanie zrealizowana. I rzeczywiście tak się dzieje. Wg mnie są to jednak te cele, które mają już w nas dobry grunt w postaci motywacji, odpowiednich przekonań i wiary w sukces. Jedną z najpopularniejszych metod wyznaczania celów zawodowych i prywatnych jest metoda SMART pozwalająca wyznaczać cele w sposób: S – specyficzny, M – Mierzalny, A – Osiągalny, R – Realistyczny, T – Ograniczony czasowo.

Jak Pokochać Siebie? Przewodnik budowania poczucia własnej wartości

Pokochać siebie to jeden z najważniejszych kroków w kierunku zdrowego i szczęśliwego życia. Samoakceptacja i miłość własna są fundamentami, które wpływają na nasze relacje z innymi, naszą pewność siebie, a także na nasze ogólne samopoczucie. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci w tej podróży.